Yaylacıların yol sorunu çözülüyor

mersin büyükşehir belediyesi, asfalt çalışmalarına devam ediyor. yaz aylarında yüksek kesimlerdeki yerleşim yerlerinde asfaltlama faaliyetlerine ağırlık veren ekipler, çamlıyayla’da da çalışmalarını sürdürüyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesince kırsal mahallelerdeki asfalt çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, özellikle yaz aylarının gelmesiyle birlikte yüksek kesimlerdeki yerleşim yerlerinde asfalt çalışması başlatan ekipler, Çamlıyayla ilçesinde de asfaltlama faaliyetlerini sürdürüyor. Ekipler, yaz aylarında yaylacıların akın ettiği Belçınar Mahallesi Ulumeres mevkinde sathi asfaltlama gerçekleştirdi. Geçtiğimiz kış aylarında oluşan heyelan nedeniyle kapanan Çamlıyayla Ergene yolunda zemin düzenleme çalışmalarını yerine getiren ekipler, söz konusu yolda 200 metre sıcak, 300 metre de sathi kaplama yaparak yeniden trafiğe açtı.

Çamlıyayla’da asfaltlama sezonunu en iyi şekilde değerlendirmek için yoğun mesai harcayan ekipler, Cumayakası Mahallesi’nin 2 bin metre uzunluğundaki Talıç yolunda, yaylacıları tozdan kurtarmak için serme, sıkıştırma ve ardından çift kat sathi kaplama faaliyeti yürüttü. Yaklaşık 2 bin 600 metre uzunluğunda, farklı sokakları kapsayacak şekilde yapılan çalışmalarda Büyükşehir ekipleri, günlerce yol ıslah, zemin düzenleme ve ardından çift kat sathi kaplama faaliyetini yerine getirdi.

Belçınar Mahalle Muhtarı Bayram Ali Taş, mahallelerinin yaz aylarında nüfusunun 20 bine kadar çıktığını ve Ulumeres mevkinin de ilgi gören bir yerleşim yeri olduğunu söyledi. Taş, “Ulumeres’teki yol sorunu, oluşturduğu çamur veya tozdan dolayı yıllardır kanayan yaramızdı. Bu bölgemizin sorununu ilettiğimiz Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer ve koordinasyon sorumlusu Ali Boltaç, yerinde inceleme yaptılar ve bizlere söz verdiler. Ulumeres’te yaşanan yol sorununu çözüme kavuşturdular. Sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Benzer Haberler
Name
Price
%+/-
BP
388.65
+0.58
Royal Ba...
318.25
+0.32
Inmarsat
214.19
-0.43
Döviz Kuru
BIST
1124
USD/EUR
1,1633
ABD Doları
0,85789
Euro
9,0741
İngiliz Sterlini
9,9469
Japon Yeni
7,4108
Rus Rublesi
1,9955
SA Riyali
1,8651
Altın
0,85789
En Son Yorumlar