Üniversitelerle Suphi Öner Öğretmenevi arasında yemek protokolü imzalandı

mersin üniversitesi ve tarsus üniversitesi ile suphi öner öğretmenevi arasinda yemek alimi protokolü imzalandi. imza törenine mersin valisi ali ihsan su da katildi.

Mersin Üniversitesi ve Tarsus Üniversitesi ile Suphi Öner Öğretmenevi arasında yemek alımı protokolü imzalandı. İmza törenine Mersin Valisi Ali İhsan Su da katıldı.
Yemek protokolü imza töreni, Suphi Öner Öğretmenevinde gerçekleştirildi. Törene, Vali SU’nun yanı sıra Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın, Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ile il müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Törende bir konuşma yapan Vali Su, eğitimin önemine değinerek, “Ülkemizi geleceğe şu anki nesiller taşıyacak. Bu çerçevede onları çok iyi eğitmemiz gerekiyor. Devletimiz çocuklarımıza yurtlar, okullar, üniversiteler ve laboratuvarlar yapıyor. Onlara her türlü imkanı sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

İmza protokolü ile Mersin ve Tarsus üniversitelerinde öğrenim gören öğrencilerinin öğle yemeği hazırlama işini öğretmenevinin üstleneceğini kaydeden Su, “Bu sayede çocuklarımız daha az masrafla daha kaliteli yemek yemiş olacaklar. Bu proje ile halk eğitim merkezi veya okullarda yemek bölümlerinde okuyan öğrenciler için uygulama imkanı sunarak, onların deneyim kazanmalarını sağlamış olacağız. Projenin en önemli çıktılarından biri de budur” ifadelerini kullandı.

Protokol konuşmalarının ardından Mersin Üniversitesi ve Tarsus Üniversitesi ile Suphi Öner Öğretmenevi arasında yemek alım protokolü imzalandı.

Vali Su, Kodlama Etkinliğine katıldı
Vali Su, törenin ardından 5-20 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen Avrupa Birliği Kod Haftası etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen kodlama etkinliğine de katıldı.

Suphi Öner Öğretmenevinde Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ile müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin katılımlarıyla kodlama ve programlamaya dair farkındalığın artırılması amacıyla yapılan etkinlikte Vali Su da tablet üzerinden kodlama yaptı.

Etkinlikte, Mersin’in COODWEEK etkinliklerinde dünya rekoruna hızlı ve güvenli adımlarla yürüdüğü belirtildi. Mersin’de her sahada ve farklı gruplarla dijital yeterlilikleri arttırma, bilgisayar bilimlerine karşı farkındalık oluşturma, öğrencilerin problem çözme ve algoritmik düşünme becerilerini geliştirme etkinliklerinin yapıldığı bu haftada Mersin’deki öğrencilerin eğlenerek kodlamaya devam ettiği kaydedildi.

Name
Price
%+/-
BP
388.65
+0.58
Royal Ba...
318.25
+0.32
Inmarsat
214.19
-0.43
Döviz Kuru
BIST
105360
USD/EUR
1,1053
ABD Doları
0,73222
Euro
7,7095
İngiliz Sterlini
8,589
Japon Yeni
6,4781
Rus Rublesi
1,7304
SA Riyali
1,5879
Altın
0,73222
En Son Yorumlar