Tarsus’ta PATENLİ trafik canavarları giderek artıyor

Tarsus’un yeni kurulan yerel haber sitesi tarsusgazetesi.com, Tarsus’ta son zamanlarda giderek artan patenli gençlerin trafikte yarattığı tehlikeyi haber yaptı.

Tarsus‘ta araç trafiğinin çok yoğun olduğu sabah mesai başlama saatlerinde, ana caddelerde trafikte akan araçlara yandan tutunan veya araçların arasında yol alan patenci gençlerin sayısı gün geçtikçe artıyor.

Hem kendi, hem de sürücülerin canı tehlikede

Atatürk caddesinde yoğun trafiğe aldırış etmeden, kulaklık takıp müzik dinleyerek paten kullanan bu gençler, trafikte büyük tehlike yaratıyor. Hız yapıyor, kırmızı ışıkta geçiyor, hatalı sollama yapıyor, hem kendilerinin, hem de trafikteki diğer sürücülerin ve yayaların canlarını tehlikeye atıyorlar.

Trafiği tehlikeye sokmaktan ceza kesiliyor

Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Hitay Güner de o patencilerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Hitay Güner,

“Patenciler gibi olumsuz davranışlarda bulunanlara ‘trafiği tehlikeye sokmaktan’ 216 lira ceza kesiliyor. Caydırıcı olması için bu ceza çok az. Kendilerini ve sürücüleri tehlikeye atan bu patenciler için denetim ve kamera tespit noktalarının artırılması gerekmektedir”

dedi.

Trafik Cezası Madde 47/1-d

Tarsus emniyet müdürlüğünün ilgili biriminin telefonla Tarsus Gazetesine verdiği bilgiye göre, Patenli bir kişinin araç trafiğini olumsuz etkileyecek şekilde hareket etmesi “Trafik güvenliği ve düzeni ile ilgili olan ve yönetmelikte gösterilen diğer kural, yasak, zorunluluk veya yükümlülüklere uymamak” ilgili 47/1-D maddesi ile para cezası kesiliyor.

Patenli gencler

Patenli gencler

Tarsus Gazetesi gündeme getirdi

Tarsus’un yeni kurulan yerel haber sitesi tarsusgazetesi.com muhabiri Muhammed TÜRKMEN’nin özel haberi ile gündeme getirilen konu yoğun ilgi gördü.

Tarsus Patenli Gençler

Tarsus Patenli Gençler

Name
Price
%+/-
BP
388.65
+0.58
Royal Ba...
318.25
+0.32
Inmarsat
214.19
-0.43
Döviz Kuru
BIST
1124
USD/EUR
1,1677
ABD Doları
0,87114
Euro
9,1966
İngiliz Sterlini
10,1417
Japon Yeni
7,4583
Rus Rublesi
2,0126
SA Riyali
1,8933
Altın
0,87114
En Son Yorumlar