MÜSİAD, Tarım Fuarı’na 7 stantla katıldı

müstakil sanayici ve işadamlari derneği (müsiad) mersin şubesi, mersin tarim, gida ve hayvancilik fuari’na 7 stantla katildi. müsiad mersin şube başkani serdar yildizgörer, müsiad standinda tbmm plan ve bütçe komisyonu başkani lütfi elvan ve mersin valisi ali ihsan su’yu ağirladi.

MERSİN (İHA) – Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Mersin Şubesi, Mersin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı’na 7 stantla katıldı. MÜSİAD Mersin Şube Başkanı Serdar Yıldızgörer, “Tarım ülkenin geleceğidir” dedi.
Yenişehir Fuar Merkezi’nde açılan 14. Mersin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı’na 110 firma katılırken, MÜSİAD Mersin’den de 6 firma ve dernek standı da fuarda yer aldı. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan ve Mersin Valisi Ali İhsan Su, MÜSİAD Mersin standını ziyaret ederek firma yetkililerinden bilgi aldı.
Fuarların Mersin’de tarımın gelişmesi adına büyük önem taşıdığını belirten MÜSİAD Mersin Şube Başkanı Yıldızgörer, “14’üncüsü düzenlenen Mersin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı kentimiz için büyük bir önem taşıyor. 110 firmanın katılım sağladığı fuarda Mersin firmalarının bir arada olması, kentimizin güç birliğini kanıtlar niteliktedir. Tarım bir ülkenin geleceğidir. Tarımı ve hayvancılığı gelişmemiş bir ülkenin dış pazarda kendine yer bulması oldukça zordur. MÜSİAD Mersin Şubesi bünyesinde bulunan birçok firmamız, dünyanın dört bir tarafına ihracat gerçekleştiriyor, kentimize ve ülkemize değer katıyor. Mersin’de bu tarz fuarları daha aktif hale getirerek, kentimizi fuar turizmine açmamız gerekiyor” dedi.
Mersin’de güç birliğinin artması gerektiğine dikkat çeken Yıldızgörer, “Mersin, turizm, lojistik, tarım ve sanayi alanlarında büyük potansiyele sahip bir kenttir. Mersin’de kurum ve kuruluşlara, STK’lara ve iş dünyasına düşen en büyük görev, kentimizde potansiyel oluşturan değerlere sahip çıkmaktır. Bu değerlere sahip çıkmak da ancak güç birliği yaparak olur. Bu mantık ile hareket edildiği takdirde kentimiz bölgenin cazibe merkezi olacaktır” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Name
Price
%+/-
BP
388.65
+0.58
Royal Ba...
318.25
+0.32
Inmarsat
214.19
-0.43
Döviz Kuru
BIST
86072
USD/EUR
1,1209
ABD Doları
6,262
Euro
7,0191
İngiliz Sterlini
7,9621
Japon Yeni
5,7298
Rus Rublesi
1,4649
SA Riyali
0,09682
Altın
6,262
En Son Yorumlar