Mezitli Belediyesi, tehlikeli geçitte çalışmalara başladı

mezitli belediyesi, kuyuluk ile kaleköy mahalleleri arasında bulunan ve mart ayında baba ile oğlunun ölmesine neden olan yolun düzenlenmesi için harekete geçti.

Mezitli Belediyesi, Kuyuluk ile Kaleköy mahalleleri arasında bulunan ve mart ayında baba ile oğlunun ölmesine neden olan yolun düzenlenmesi için harekete geçti.

Mezitli Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, iki mahalleyi birbirine bağlayan ancak özellikle kış aylarında suların yükselmesiyle tehlikeye sebep olan dere geçişi için Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, çalışmalara başladı. İlk etapta tehlike oluşturmaması için suyun debisini düşürmek amacıyla çalışmalar yapan ekipler, geçişte uygulanacak projeyle ilgili karar verecek.

Bölgeye giderek incelemelerde bulunan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Tarhan, Kale Mahallesi’nde yaşayan bir vatandaşın traktörüyle yaptığı yolculukla çalışma yapılan yere ulaştı. Mahalle muhtarlarının da katıldı ziyarette, uzman görüşü alınarak en doğru projenin uygulanmasına karar verildi. İki mahalle arasında yolu kısaltması nedeniyle oldukça yoğun kullanılan geçidin bir an önce tamamlanarak, tehlike oluşturmasının önüne geçilmesini isteyen Başkan Tarhan,

“Vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı geçitte maalesef istenmeyen kazalar yaşanıyordu. Daha mart ayında bir vatandaşımız, burada suyun içerinde kalan aracını kurtarmak isterken sel sularına kapılmış ve maalesef günler sonra cenazesine ulaşılabilmişti. Vatandaşlarımızdan gelen talepleri de değerlendirerek burasını ivedi şekilde kendi imkanlarımız ölçüsünde yapmak istiyoruz. Suyun debisi nedeniyle ancak havaların sıcak ve yağışların az olduğu ağustos ayında çalışmalara başlayabildik. Ekiplerimiz en doğru projenin uygulanması için araştırma yapıyor. Bu esnada bir daha üzücü olayların yaşanmaması için gerekli tedbirleri de aldık. En kısa sürede projemizi tamamlayarak hizmete sokacağız”

dedi.

Name
Price
%+/-
BP
388.65
+0.58
Royal Ba...
318.25
+0.32
Inmarsat
214.19
-0.43
Döviz Kuru
BIST
1124
USD/EUR
1,1633
ABD Doları
0,85789
Euro
9,0741
İngiliz Sterlini
9,9469
Japon Yeni
7,4108
Rus Rublesi
1,9955
SA Riyali
1,8651
Altın
0,85789
En Son Yorumlar