Mersin Üniversitesi Senatosundan Barış Pınarı Harekatı’na destek

mersin üniversitesi senatosu, bir bildiri yayinlayarak türk silahli kuvvetleri tarafindan suriye’nin kuzeyinde başlatilan bariş pinari harekatina destek verdi.

Mersin Üniversitesi Senatosu, bir bildiri yayınlayarak Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’nin kuzeyinde başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na destek verdi.

Mersin Üniversitesi Senatosu, yayınladığı bildiride, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla hazırlanan Barış Pınarı Harekat Planının, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından önceki gün uygulamaya başlandığını belirtti. Bildiride, “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Suriye Milli Ordusu’yla birlikte Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlattığı bu harekat, bölgemize barış ve huzuru getirmek, ülkemizin güney sınırında oluşturulmak istenen terör koridorunu engellemek maksadıyla yapılmaktadır. Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı bir biçimde gerçekleştirilen harekat, bir yandan terörist saldırıların bertaraf edilmesi, diğer yandan güvenli bir bölge sağlanmasıyla Suriyeli sığınmacıların yurtlarına dönmesi bakımından büyük önem taşımaktadır. Ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları kapsamında ve meşru müdafaa hakkımız çerçevesinde yürütülen bu harekatı desteklediğimizi belirtmek istiyoruz. Tüm bölge halkını terörün pençesinden kurtarma hedefiyle Barış Pınarı Harekatı’na katılan şanlı Türk Silahlı Kuvvetlerimize, kahraman Mehmetçiklerimize muvaffakiyetler diliyor, Mersin Üniversitesi Senatosu olarak harekatın başarıya ulaşmasını niyaz ediyoruz” denildi.

Name
Price
%+/-
BP
388.65
+0.58
Royal Ba...
318.25
+0.32
Inmarsat
214.19
-0.43
Döviz Kuru
BIST
121475
USD/EUR
1,1091
ABD Doları
0,63539
Euro
6,7057
İngiliz Sterlini
7,8688
Japon Yeni
5,4879
Rus Rublesi
1,5765
SA Riyali
1,399
Altın
0,63539
En Son Yorumlar