Lemas Çayı taştı, bahçeleri ve seraları su bastı

mersin’in erdemli ilçesinde yüksek kesimlerdeki karin yağmurla erimesi ve sağanak yağmurun araliksiz devam etmesi sonucu lemas çayi’na sel suyu geldi. islah edilmesine rağmen taşkin sular oluşan lemas çayi çevresinde narenciye bahçelerini, seralari, yazlik site ve tesisleri su basti.

Mersin’in Erdemli ilçesinde yüksek kesimlerdeki karın yağmurla erimesi ve sağanak yağmurun aralıksız devam etmesi sonucu Lemas Çayı’na sel suyu geldi. Islah edilmesine rağmen taşkın sular oluşan Lemas Çayı çevresinde narenciye bahçelerini, seraları, yazlık site ve tesisleri su bastı.
Limonlu Mahalle Muhtarı Mehmet Aslan, “Bir haftadır yüksek kesimlere yağın karın erimesi ve 3 gündür aralıksız yağan yağmurdan dolayı Lemas Çayı’nın taşması itibariyle narenciye bahçelerimiz ve seralarımız sular altında kalmıştır. Hatta yazlık sitelerimizde sular altında kaldı. Vatandaşlarımız büyük mağduriyet duymuştur” dedi.
Islah çalışmasına rağmen sel sularının taşkına neden olduğunu ifade eden Aslan, “Islah çalışmasının bir faydası olmadı. Islah çalışması yapıldı, şuan derenin içi büyük çalılarla, otlarla, kargılarla dolu. Dere tekrardan taşıyor” diye konuştu.
Oturduğu yazlık site sular altında kalan bir vatandaş ise, “Üç gündür yağmur yağıyor, üçüncü gün böyle oldu. Su gidiş yolu bulamıyor, suyun gidiş yolları kapandı. Şiddetli yağmurlarda böyle oluyor. Sabah bir uyandım her yer su içinde kalmış. Altyapının iyileştirilmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Name
Price
%+/-
BP
388.65
+0.58
Royal Ba...
318.25
+0.32
Inmarsat
214.19
-0.43
Döviz Kuru
BIST
96861
USD/EUR
1,1237
ABD Doları
6,013
Euro
6,7571
İngiliz Sterlini
7,8135
Japon Yeni
5,3718
Rus Rublesi
1,4104
SA Riyali
0,09379
Altın
6,013
En Son Yorumlar