.
10 ocak çalışan gazeteciler tarsus belediyesi
Genel (MBH) - Mersin Blok Haber | Haber Girişi: 20.10.2020 - 10:16, Güncelleme: 20.10.2020 - 10:16

MERSİNLİLER, E-BELEDİYE SİSTEMİNİ SEVDİ

 

MERSİNLİLER, E-BELEDİYE SİSTEMİNİ SEVDİ

MERSİNLİLER, E-BELEDİYE SİSTEMİNİ SEVDİ
MERSİNLİLER, E-BELEDİYE SİSTEMİNİ SEVDİ YURTTAŞLAR E-BELEDİYE İLE BİR TIKLA İŞLERİNİ HALLEDİYOR BÜYÜKŞEHİR, E-BELEDİYE SİSTEMİYLE 10 MİLYON TL TAHSİLAT YAPTI Mersin Büyükşehir Belediyesi, “E-Belediye Sistemi” ile bugüne kadar yaklaşık 10 milyon TL tutarında e-tahsilat yaptı. Teknolojik yeniliklere ayak uydurarak 5 Ekim 2020’den itibaren yenilenen arayüzü ile hizmet veren sistemde kredi kartı ile ödemeden alınan hizmetleri sorgulamaya kadar vatandaşa pek çok konuda kolaylık sağlanıyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi, 2018 yılından bu yana “https://ebelediye.mersin.bel.tr” adresinde hizmet veren “E-Belediye Sistemi” ile bugüne kadar yaklaşık 10 milyon TL tutarında e-tahsilat yaptı. Teknolojik yeniliklere ayak uydurarak 5 Ekim’den itibaren yenilenen arayüzü ile hizmet veren sistem, vatandaşa pek çok konuda kolaylık sağlıyor. E-Belediye Sistemi daha teknolojik bir altyapıya kavuştu Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde daha teknolojik bir altyapıya kavuşturulan ve tüm mobil cihazlarla uyumlu hale getirilen E-Belediye sistemi ile yurttaşlar evlerinden çıkmadan işlemlerini çözüme kavuşturuyor. Sistemin yeni sürümünde vatandaşlar vergi borçlarını ödemenin yanı sıra borç sorgulama, beyan sorgulama, ilan reklam vergisi beyanlarını e-ilan olarak bildirme, yangın sigorta vergisi beyanlarını bildirme gibi pek çok elektronik hizmete evlerinden çıkmadan ulaşabiliyor. Sistemin yeni arayüzü tüm mobil cihazlar ile uyumlu Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Akın Aşıcı, sistemde yeni bir arayüze geçildiğini ve vatandaşların işlemlerini daha rahat gerçekleştireceğini ifade ederek, “2018’den bu yana çalışmamız devam ediyor ve tahsilatlarımızı bu sistem üzerinden yapıyorduk. Ancak tüm mobil araçlarda çalışmasında sıkıntılar oluyordu, görüntü kayıplarına yol açıyordu. Biz de tüm mobil araçlarda çalışması için bir çalışma başlattık. Bu arayüzle birlikte vatandaşlarımız tüm mobil araçlarda rahat bir şekilde işlemleri yapacak. En temel unsurlardan bir tanesi bizim burada beyanname alma modülümüz. Bir önceki versiyonda beyanname alma imkanımız yoktu ancak şu an vatandaşlarımız pandemi döneminde belediyemizi ziyaret etmeden ilan reklam beyannamelerini rahatlıkla verebilecek” dedi. Tüm işlemler bir tıkla yapılıyor Vatandaşlar E-Belediye Sistemi ile vergi borcu ödeme, adres bilgileri, beyanlar, tahakkuklar, tahsilatlar, borçlar, e-makbuz ve portör bilgileri gibi interaktif işlemlerden yangın sigorta vergi listesi, emlak vergisi bildirimi, yangın sigorta beyannamesi, e-ilan listesi ile e-ilan gibi vergi bildirimleri işlemlerine; belge sorgulama ve belge imza doğrulama gibi belge bilgilerinden yeni başvuru, başvurularım ve kurum onayı bekleyen gibi AYKOME yönetimine kadar pek çok farklı başlıklardaki işlemlere kolaylıkla erişim sağlayabiliyor.
MERSİNLİLER, E-BELEDİYE SİSTEMİNİ SEVDİ

style="text-align:justify"> style="font-family:times new roman,serif; font-size:12pt">MERSİNLİLER, E-BELEDİYE SİSTEMİNİ SEVDİ

style="text-align:justify"> style="font-family:times new roman,serif; font-size:12pt">YURTTAŞLAR E-BELEDİYE İLE BİR TIKLA İŞLERİNİ HALLEDİYOR

style="text-align:justify"> style="font-family:times new roman,serif; font-size:12pt">BÜYÜKŞEHİR, E-BELEDİYE SİSTEMİYLE 10 MİLYON TL TAHSİLAT YAPTI

style="text-align:justify"> style="font-family:times new roman,serif; font-size:12pt">Mersin Büyükşehir Belediyesi, “E-Belediye Sistemi” ile bugüne kadar yaklaşık 10 milyon TL tutarında e-tahsilat yaptı. Teknolojik yeniliklere ayak uydurarak 5 Ekim 2020’den itibaren yenilenen arayüzü ile hizmet veren sistemde kredi kartı ile ödemeden alınan hizmetleri sorgulamaya kadar vatandaşa pek çok konuda kolaylık sağlanıyor.

style="text-align:justify"> style="font-family:times new roman,serif; font-size:12pt">Mersin Büyükşehir Belediyesi, 2018 yılından bu yana  style="font-family:times new roman,serif; font-size:12pt">“ class="daria-goto-anchor" href="https://ebelediye.mersin.bel.tr/" rel="noopener noreferrer" style="color: rgb(153, 0, 153);" target="_blank">https://ebelediye.mersin.bel.tr”  style="font-family:times new roman,serif; font-size:12pt">adresinde hizmet veren  style="font-family:times new roman,serif; font-size:12pt">“E-Belediye Sistemi” style="font-family:times new roman,serif; font-size:12pt"> ile bugüne kadar yaklaşık 10 milyon TL tutarında e-tahsilat yaptı. Teknolojik yeniliklere ayak uydurarak 5 Ekim’den itibaren yenilenen arayüzü ile hizmet veren sistem, vatandaşa pek çok konuda kolaylık sağlıyor.

style="text-align:justify"> style="font-family:times new roman,serif; font-size:12pt">E-Belediye Sistemi daha teknolojik bir altyapıya kavuştu

style="text-align:justify"> style="font-family:times new roman,serif; font-size:12pt">Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde daha teknolojik bir altyapıya kavuşturulan ve tüm mobil cihazlarla uyumlu hale getirilen E-Belediye sistemi ile yurttaşlar evlerinden çıkmadan işlemlerini çözüme kavuşturuyor. Sistemin yeni sürümünde vatandaşlar vergi borçlarını ödemenin yanı sıra borç sorgulama, beyan sorgulama, ilan reklam vergisi beyanlarını e-ilan olarak bildirme, yangın sigorta vergisi beyanlarını bildirme gibi pek çok elektronik hizmete evlerinden çıkmadan ulaşabiliyor.

style="text-align:justify"> style="font-family:times new roman,serif; font-size:12pt">Sistemin yeni arayüzü tüm mobil cihazlar ile uyumlu

style="text-align:justify"> style="font-family:times new roman,serif; font-size:12pt">Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Akın Aşıcı, sistemde yeni bir arayüze geçildiğini ve vatandaşların işlemlerini daha rahat gerçekleştireceğini ifade ederek, “2018’den bu yana çalışmamız devam ediyor ve tahsilatlarımızı bu sistem üzerinden yapıyorduk. Ancak tüm mobil araçlarda çalışmasında sıkıntılar oluyordu, görüntü kayıplarına yol açıyordu. Biz de tüm mobil araçlarda çalışması için bir çalışma başlattık. Bu arayüzle birlikte vatandaşlarımız tüm mobil araçlarda rahat bir şekilde işlemleri yapacak. En temel unsurlardan bir tanesi bizim burada beyanname alma modülümüz. Bir önceki versiyonda beyanname alma imkanımız yoktu ancak şu an vatandaşlarımız pandemi döneminde belediyemizi ziyaret etmeden ilan reklam beyannamelerini rahatlıkla verebilecek” dedi.

style="text-align:justify"> style="font-family:times new roman,serif; font-size:12pt">Tüm işlemler bir tıkla yapılıyor

style="text-align:justify"> style="font-family:times new roman,serif; font-size:12pt">Vatandaşlar E-Belediye Sistemi ile vergi borcu ödeme, adres bilgileri, beyanlar, tahakkuklar, tahsilatlar, borçlar, e-makbuz ve portör bilgileri gibi interaktif işlemlerden yangın sigorta vergi listesi, emlak vergisi bildirimi, yangın sigorta beyannamesi, e-ilan listesi ile e-ilan gibi vergi bildirimleri işlemlerine; belge sorgulama ve belge imza doğrulama gibi belge bilgilerinden yeni başvuru, başvurularım ve kurum onayı bekleyen gibi AYKOME yönetimine kadar pek çok farklı başlıklardaki işlemlere kolaylıkla erişim sağlayabiliyor.

Mersin HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve tarsusgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.