Erdemli’de kontrollü normalleşme sürecinde eklem hastalarına özel yol

erdemli belediyesi park bahçeler müdürlüğü ve fen işleri müdürlüğü ekipleri, sahil düzenlemeleri kapsamında eklem hastalarına özel yol yaptı.

Erdemli Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, sahil düzenlemeleri kapsamında eklem hastalarına özel yol yaptı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Kongre Merkezi ile İlçe Jandarma Komutanlığı arasında yapımı devam eden 1 kilometre uzunluğundaki yürüyüş yolu bittiği zaman, eklem rahatsızlığı çekenlere büyük kolaylık sağlayacak. 5 metre eninde, 2 farklı renkte, 2 farklı banttan oluşacak olan sentetik çim yürüyüş yolu, korona virüs salgını sonrasında vatandaşların kullanımına sunuluyor. Eklem rahatsızlığı çeken vatandaşlar, sentetik çimin üzerine serilen özel kum sayesinde konforlu ve rahat bir yürüyüş yapacaklar.

Eklem rahatsızlığı olan vatandaşların sert zeminde yürümelerinin kolaylaşacağına dikkat çeken Erdemli Belediye Başkanı Mükkerrem Tollu, “İnsanlarımızın nefes alabileceği alanları vatandaşımızın kullanımına sunduk. Üç buçuk dönümlük bir alanda peyzaj düzenlemesi yaptık. Burada yürüyüş yollarımız, bisiklet yollarımız, koşu yollarımız, yeme içme alanlarımız, spor merkezlerimiz, plajlarımız yani vatandaşlarımızın ciddi manada kullanabileceği alanlar oluşturduk. Tabi gelinen süreçte ihtiyaçların değiştiğini görüyoruz. Orta yaş gurubundaki insanlarımızın birçoğunun eklem problemleri var. Eklem problemleri olan vatandaşlarımızın sert zeminde yürümeleri çok mümkün olamıyor. İşte bu noktada, orta yaş gurubunda olan ve eklem problemleri yaşayan insanlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak adına, onlarında bu sahil güzelliğinden faydalanması adına bu sistemi hayata geçirdik” dedi.

Benzer Haberler
Name
Price
%+/-
BP
388.65
+0.58
Royal Ba...
318.25
+0.32
Inmarsat
214.19
-0.43
Döviz Kuru
BIST
116773
USD/EUR
1,1283
ABD Doları
0,74227
Euro
7,7614
İngiliz Sterlini
8,5999
Japon Yeni
6,4013
Rus Rublesi
1,7444
SA Riyali
1,6137
Altın
0,74227
En Son Yorumlar