Dinçer: “Vergi olmazsa ekonomi olmaz”

mersin vergi dairesi başkani adem güngör, grup müdürleri bekir yiğit, ahmet tamer yildiz, osman çelik ve orhan şener ile birlikte 30. vergi haftasi kapsaminda mersin esob başkani dinçer’i ziyaret etti.

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, verginin kutsal bir insanlık görevi olduğunu belirterek, “Vergi olmazsa ekonomi olmaz, ekonomi olmazsa devlet olmaz. Güçlü bir ekonomi, güçlü bir devlet ise ödenen vergilerle mümkündür” dedi.
Mersin Vergi Dairesi Başkanı Adem Güngör, Grup Müdürleri Bekir Yiğit, Ahmet Tamer Yıldız, Osman Çelik ve Orhan Şener ile birlikte 30. Vergi Haftası kapsamında Mersin ESOB Başkanı Dinçer’i ziyaret etti. Günün anısına Başkan Dinçer’in yakasına kokart takan Güngör, toplumda vergi bilincinin aşılanması ve toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi amacıyla Vergi Haftası kutlamaları yapıldığını belirtti. Esnaf ve sanatkarlar ile vergi mükelleflerinin Vergi Haftasını kutlayan Güngör, ESOB ile işbirliğinin artarak devam etmesini diledi.
Türkiye’nin bütçe kaynağının büyük bölümünü vergilerin oluşturduğuna dikkat çeken Dinçer ise “Bizler esnaf ve sanatkarlar teşkilatı olarak vergilendirilmiş kazancın kutsal, verginin ise kutsal bir insanlık görevi olduğuna inanıyoruz. Esnaf ve sanatkarlarımız biliyorlar ki, devletine ödenen her kuruş vergi kendisine hizmet olarak dönecektir. Ve yine biliyoruz ki, vergi olmazsa ekonomi olmaz, ekonomi olmazsa devlet olmaz. Güçlü bir ekonomi, güçlü bir devlet ise ödenen vergilerle mümkündür” diye konuştu.
Toplumun tüm kesimlerinin vergi ödemede duyarlılık göstermesi gerektiğinin altını çizen Dinçer, “Son dönemlerde sayıları hızla artan AVM’ler, mahalle aralarına kadar giren market zincirleri ve e-ticaretle de rekabet halinde olan esnafımız, devletine olan vergi borcunu en önemli borç olarak görmektedir. Esnafımız ekonomi iyi olsun, ülkemiz güçlü olsun ister. Çünkü bilir ki, ekonomi güçlü olursa işleri iyi olur. İşleri, kazancı iyi olan her esnafımız vergisini seve seve öder ama verginin karşısında kayıt dışı ekonomiyle de mücadele edilmesini ister” ifadelerini kullandı.
Vergi dairesi ile ESOB’un ayrılmaz bir bütün olduğunu vurgulayan Dinçer, “Vergi daireleri olmazsa bizler devletimize vergilerimizi rahat bir şekilde ödeyemeyiz. bu hafta hepimizin haftası. Vergi haftamız hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Benzer Haberler
Name
Price
%+/-
BP
388.65
+0.58
Royal Ba...
318.25
+0.32
Inmarsat
214.19
-0.43
Döviz Kuru
BIST
85802
USD/EUR
1,1187
ABD Doları
6,088
Euro
6,8109
İngiliz Sterlini
7,7254
Japon Yeni
5,5649
Rus Rublesi
1,4418
SA Riyali
0,09523
Altın
6,088
En Son Yorumlar