Dinçer: “Tarihimizin ve kültürümüzün parçası olan vakıf eserleri korunmalı”

bu yil 6-12 mayis 2019 tarihleri arasinda kutlanacak vakiflar haftasi dolayisiyla adana vakiflar bölge müdürvekili ahmet develi ve yönetim kurulu üyeleri, mersin esob başkani talat dinçer’i makaminda ziyaret etti.

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, tarihimizin ve kültürümüzün bir parçası olan vakıf eserlerinin korunmasının ortak sorumluluk gerektirdiğini belirterek, bu sorumluluğun fert fert paylaşılması halinde vakıf eserlerinin sonsuza kadar yaşayacağını söyledi.
Bu yıl 6-12 Mayıs 2019 tarihleri arasında kutlanacak Vakıflar Haftası dolayısıyla Adana Vakıflar Bölge Müdür Vekili Ahmet Develi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanı Sadık Çağatay Güneş, Mersin Eğitim Vakfı Temsilcisi Gül Emgili ile Mersin Yardım ve İyilik Vakfı Müdürü Ertan Eren, Başkan Dinçer’i ziyaret ederek hafta ve kutlamayla ilgili karşılıklı istişare de bulundular. Ahmet Develi ile Vakıf temsilcilerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Dinçer, insanlardaki yardım duygusunu geliştirmek, dayanışmanın önemini anlatmak ve insanların gönül zenginliğine ulaşmasına yardımcı olmak amacıyla her yıl Mayıs ayının ilk haftasının Vakıflar Haftası olarak kutlandığını vurguladı. Dinçer, “Vakıflar kanalıyla insanlardaki yardım duygusu geliştirilirken, diğer taraftan vakıflara eski eserlerimizi korumak, kollamak, gelecek nesillere ulaştırma görevi de tevdi edilmiştir. Bu eserlerin bütün insanlığın kültürel mirası olduğu düşünüldüğü zaman, başta mülkü amirler, belediyeler olmak üzere bütün vatandaşlarımız tarafından top yekun korunması gereken eserlerdir. Tarihimizin ve kültürümüzün bir parçası olan vakıf eserlerin korunması, bir kurum ve kuruluşa emanet edilemeyecek derecede ortak sorumluluk gerektirmektedir. Fert fert bu sorumluluğu paylaştığımız taktirde, tarihi vakıf eserlerimiz sonsuza kadar yaşayacaktır” dedi.

Benzer Haberler
Name
Price
%+/-
BP
388.65
+0.58
Royal Ba...
318.25
+0.32
Inmarsat
214.19
-0.43
Döviz Kuru
BIST
94347
USD/EUR
1,1144
ABD Doları
5,972
Euro
6,655
İngiliz Sterlini
7,7061
Japon Yeni
5,3546
Rus Rublesi
1,4068
SA Riyali
0,09281
Altın
5,972
En Son Yorumlar