Büyükşehir Belediyesi, EMITT Fuarında Mersin’i tanıtıyor

mersin büyükşehir belediyesi, 23. doğu akdeniz uluslararasi turizm ve seyahat fuari-emitt’te kurduğu stantta mersin’in adini duyurmak için çalişmalarina devam ediyor. maldivler’den japonya’ya, cape town’dan hindistan’a birçok ülke ve türkiye’den çok sayida belediyenin ve firmanin katildiği fuarda, mersin standi da yoğun ilgi gördü.

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediyesi, dünyanın en büyük 4 turizm fuarı arasında yer alan EMITT fuarında Mersin’i tanıtmaya devam ediyor.
Mersin Büyükşehir Belediyesi, 23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı-EMITT’te kurduğu stantta Mersin’in adını duyurmak için çalışmalarına devam ediyor. Maldivler’den Japonya’ya, Cape Town’dan Hindistan’a birçok ülke ve Türkiye’den çok sayıda belediyenin ve firmanın katıldığı fuarda, Mersin standı da yoğun ilgi gördü. Rengarenk standı ile katılımcıları karşılayan Büyükşehir Belediyesi, Mersin’in keşfedilmemiş tüm güzelliklerini ve değerlerini gözler önüne serdi.
Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’de ilk ve örnek projelerinden birisi olan ve 7 ödül alan VR Mersin projesi ise katılımcıların en çok dikkatini çeken hizmeti oldu. VR Mersin’e yeni eklenen 360 derece tanıtım videosu özelliği ile kullanıcılar, Mersin’de görmek istedikleri tarihi ve turistik mekanlarda interaktif bir gezinti sağlayabiliyor. Sanal gözlükle tüm Mersin’i turlayan katılımcılar, İstanbul’dan Mersin’i keşfedebilme fırsatı yakaladılar. Mersin’i sanal ortamda görmek için sıraya giren misafirler stanttan farklı bir deneyimle ayrıldı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınlarına ait kitaplar da fuarda en dikkat çeken tanıtım ögesi oldu. Yüzlerce belediyenin katılım gösterdiği fuarda kültür yayınları kitaplarını tanıtarak, turizmin yanı sıra edebiyatı da fuara taşıyan tek belediye Mersin Büyükşehir Belediyesi oldu. Mersin’in tarihine ışık tutan ve kent kültürünü kitaplarla yaşatan Büyükşehir Belediyesi’nin kültür yayınları takdir topladı. Türkiye’nin her yerinden Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ulaşarak kitapları ücretsiz temin edebileceklerini öğrenen misafirler, böyle bir kültürel hizmetin veriliyor olmasından memnuniyet duyduklarını dile getirdiler.

Yöresel lezzetler katılımcıların ilgisini çekti
Mersin’in yöresel lezzetlerinden en ünlüleri olan cezerye ve şalgamın tanıtımının da gerçekleştiği stantta Akdeniz, Anamur, Bozyazı, Çamlıyayla, Erdemli, Silifke ilçeleri de fuar alanında stant açarak yöresel ürünlerini ve lezzetlerini tanıttılar.

Benzer Haberler
Name
Price
%+/-
BP
388.65
+0.58
Royal Ba...
318.25
+0.32
Inmarsat
214.19
-0.43
Döviz Kuru
BIST
95522
USD/EUR
1,1086
ABD Doları
0,61074
Euro
6,5163
İngiliz Sterlini
7,1283
Japon Yeni
5,5145
Rus Rublesi
1,4934
SA Riyali
1,3749
Altın
0,61074
En Son Yorumlar