Başkan Yılmaz: “Toroslar, festivaline sahip çıkıyor”

toroslar belediye başkanı atsız afşın yılmaz, mersin’de kış turizmini canlandıracak olan toroslar kar festivali öncesi vatandaşlarla bir araya geldi. yılmaz, “mersin’de ilk kez arslanköy’de bin 453 rakımda düzenleyeceğimiz kar festivalimiz vatandaşlarımızdan yoğun ilgi görüyor. toroslar, festivaline sahip çıkıyor” dedi.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Mersin’de kış turizmini canlandıracak olan Toroslar Kar Festivali öncesi vatandaşlarla bir araya geldi. Yılmaz, “Mersin’de ilk kez Arslanköy’de bin 453 rakımda düzenleyeceğimiz Kar Festivalimiz vatandaşlarımızdan yoğun ilgi görüyor. Toroslar, festivaline sahip çıkıyor” dedi.

Başkan Yılmaz, Kar Festivali hazırlıkları kapsamında mahalleleri gezerek vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Mersin’de ilk kez yapılacak olan festival hakkında mahalle sakinleriyle görüş alışverişinde bulunan Yılmaz; “Mersin’de, Adana’da, Hatay’da olmayan ve ilk kez Toroslarımızda gerçekleştireceğimiz bu festivalin Arslanköyümüzle de özdeşleşmesini istiyoruz. Birçok yerden vatandaşımız, Arslanköy’e festivalimiz için gelecek. Geldikleri zaman güzel vakit geçirmelerini ve buradan memnun ayrılmalarını amaçlıyoruz” diye konuştu.

Bölge esnafının açılacak stantlarda yöresel ürünlerin satışını da yapabileceklerini belirten Yılmaz, “Bölge esnafımız festival alanında kuracağımız stantlarda satış yapabilecek. Burada yöre esnafının da kazanmasını istiyoruz. Bunları önemsiyoruz. Festivalimizi başarıyla tamamladıktan sonra inşallah gelecek yıllarda daha da geniş çaplı kar festivalleri yapacağız” şeklinde konuştu.

“Bu festival, Arslanköyümüzü dünyaya tanıtacak”

Mahalle sakinleri de böyle bir projenin Arslanköy’de yapılmasının mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek, Başkan Yılmaz’a teşekkür ettiler. Mahalle sakinleri, “Bu festival, Arslanköyümüzün geleceği için önemli bir adımdır. Bu proje Arslanköyümüzü Türkiye’ye, dünyaya tanıtacak. Bunu ileriki yıllarda daha iyi göreceğiz” ifadelerini kullandılar.

Benzer Haberler
Name
Price
%+/-
BP
388.65
+0.58
Royal Ba...
318.25
+0.32
Inmarsat
214.19
-0.43
Döviz Kuru
BIST
94447
USD/EUR
1,0855
ABD Doları
0,67205
Euro
7,3338
İngiliz Sterlini
8,4011
Japon Yeni
6,2091
Rus Rublesi
1,6213
SA Riyali
1,5259
Altın
0,67205
En Son Yorumlar